Sledování pracovního pohovoru

Následná opatření po pracovních pohovorech

Nejlepším následným krokem po pracovním pohovoru je zaslání e-mailu. Ať už napíšete krátký nebo dlouhý e-mail, ujistěte se, že v něm vyjadřujete vděčnost za čas, který vám tazatel věnoval. Zmiňte se o tom, jak se vám pohovor líbil, a zopakujte svůj zájem o danou pozici. Váš následný e-mail by měl končit vřelým poděkováním.

Uchazeči, kteří po pohovoru naváží kontakt se zaměstnavatelem, mají větší šanci na úspěch, protože zaměstnavatelé věnují pozornost zpětné vazbě, kterou získali při pohovoru.

Reklama

Nejlepším způsobem, jak navázat na pracovní pohovor, je dát najímající společnosti vědět, že máte zájem o budoucí pozici u ní.

Následný e-mail po pracovním pohovoru je e-mail, který uchazeč o zaměstnání zasílá zaměstnavateli bezprostředně po pracovním pohovoru. Tyto e-maily by měly být pro uchazeče poslední šancí, jak personalistovi ukázat, proč by měl být vybrán právě on. Následný e-mail nemá být prodejní nabídkou, ale spíše způsobem, jak uchazeči poděkovat náborovým organizacím za jejich čas.

Když posíláte e-mail po pracovním pohovoru, buďte vždy profesionální a sebevědomí, nikoliv vychloubační a přehnaně propracovaní. Buďte proto zdvořilí a empatičtí, ale nebuďte vlezlí. Buďte zdvořilí, představte se a zmiňte se o něčem, co jste během pohovoru probírali. Ujistěte se, že vyzdvihujete pozitivní aspekty vaší konverzace. Nezapomeňte také poděkovat zaměstnavateli za jeho čas.

S obsahem e-mailu to však nepřehánějte. Krátký a úhledný následný e-mail zvýší pravděpodobnost, že zaměstnavatel vaši žádost o zaměstnání zváží.

Uchazeči, kteří navazují kontakt se zaměstnavateli, mají větší šanci na úspěch, protože zaměstnavatelé věnují pozornost zpětné vazbě, kterou získali na pohovorech. To vám může pomoci zvýšit vaše šance.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky