Rady pro pracovní pohovor

Rady pro pracovní pohovor

Jednou z nejlepších rad, kterou si z tohoto článku můžete odnést, je vědět o sobě vše, co je pro vás důležité. Nechcete, aby to vypadalo, že předstíráte, že jste něco jiného.

Na trhu práce panuje velká konkurence. Pokud se na pracovní pohovor řádně nepřipravíte, je možné, že práci, kterou hledáte, nezískáte.

Reklama

Zaměstnavatel se bude chtít dozvědět něco o vás, vašich dovednostech a vaší osobnosti. Během pohovoru dbejte na správné držení těla. Nezapomeňte se usmívat!

Buďte připraveni

Připravenost je asi to nejdůležitější, co si z tohoto článku můžete odnést. Ujistěte se, že jste si prostudovali popis práce a víte, čím se společnost zabývá. Prozkoumejte společnosti, do kterých se hlásíte, a ujistěte se, že rozumíte jejich činnosti.

Přijďte včas

Jedním z nejlepších tipů pro pracovní pohovory je, abyste se na pohovor dostavili včas. Pokud se na pohovor dostavíte pozdě, je nepravděpodobné, že byste byli dále zvažováni pro danou pracovní pozici. Musíte dát najevo, že respektujete čas, který od vás zaměstnavatel vyžaduje.

Buďte dobře oblečeni

Když jdete na pohovor, vždy dbejte na to, abyste byli dobře upravení a oblečení. Obecně je dobré se na pohovor trochu obléknout, abyste se cítili lépe připraveni.  Oblečte si pohodlné oblečení, o kterém víte, že vám dobře padne.

Procvičte si řeč těla

Dalším dobrým tipem pro pracovní pohovory je procvičování řeči těla. Když se k pohovoru posadíte, je dobré sedět rovně. Procvičujte také oční kontakt. Lidé dělají chyby, když se nepředstaví správně, a řeč vašeho těla může často vyvolat špatný dojem.

Navázat oční kontakt

Při náboru je důležité udržovat oční kontakt s každým, s kým mluvíte. Sledujte osobu, se kterou hovoříte, a ujistěte se, že jste zapojeni do rozhovoru. Je důležité, abyste během pohovoru nepřešlapovali na místě a nemluvili s jinými lidmi. Ujistěte se, že pozorně posloucháte a udržujete oční kontakt po celou dobu rozhovoru.

Ptejte se

Pokud o společnosti nevíte všechno, určitě se ptejte. Čím více se o společnosti dozvíte, tím více se stanete přínosem a budete moci přispět. Ptejte se a nebojte se ptát. To je to, co zaměstnavatel chce.

Příprava závěrečného prohlášení

Dalším dobrým tipem pro pracovní pohovory je nacvičit si dobré závěrečné řeči. Dobrá závěrečná řeč ukazuje vaši osobnost a pomáhá ukázat personalistovi, že máte o danou práci zájem.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky