Pracovní pohovor úzkost

Jednoduché kroky k překonání stresu a úzkosti při pracovním pohovoru!

Většina lidí jde na pracovní pohovor s obavami. To je často způsobeno otázkami, které jsou jim kladeny. Většina uchazečů o zaměstnání nemá o těchto otázkách téměř žádnou představu a většina z nich ani nepřichází s odpověďmi. Pracovní pohovory jsou pro člověka velkým stresem a pro ty, kteří mají z pohovoru strach, mohou být rozhodujícím faktorem, zda nabídku dostanou, nebo ne. Pokud se před pracovním pohovorem cítíte nervózní, měli byste znát několik způsobů, jak se obavám bránit.

Jakmile zjistíte, proč jste před pracovním pohovorem nervózní, můžete se pokusit eliminovat negativní myšlenky na toto téma.

Reklama

1 krok proti úzkosti při pracovním pohovoru

Prvním způsobem, jak se vypořádat s úzkostí při pracovním pohovoru, je naučit se správné dechové techniky. Tazatelé jsou vyškoleni, aby kladli otázky tak, aby se cítili příjemně. Pokud má člověk správnou techniku dýchání, dokáže před zahájením rozhovoru uvolnit své tělo i mysl. Někteří lidé říkají, že jim pomáhá cítit se uvolněně, když cvičí „jedna-dvě-tři“ a přitom zhluboka dýchají.

2 kroky proti úzkosti z pracovního pohovoru

Dalším účinným způsobem, jak bojovat s nervozitou před pohovorem, je psychická příprava. Je důležité vědět, jaké otázky vám budou kladeny, abyste byli psychicky připraveni. Mnoho lidí si myslí, že být nervózní znamená jednu věc, ale pro různé lidi to může znamenat něco úplně jiného. Pokud víte, že vám bude položena otázka, je pravděpodobné, že budete velmi nervózní, ale každý má tendenci být v určitých situacích nervózní. Musíte se naučit, jak se během pracovního pohovoru ovládat a vyhnout se nervozitě.

Ostatní

Před pracovním pohovorem si také můžete najít čas na to, abyste zjistili, proč jste tak nervózní. Někdy je člověk tak nervózní kvůli minulým neúspěchům. Jiní mohou být úzkostní, protože nevědí, jak na otázku odpovědět. Tyto typy otázek lze efektivně a úspěšně zvládnout, pokud víte, proč jste tak úzkostliví. Díky těmto informacím můžete snadno překonat úzkost před pracovním pohovorem.

Jakmile zjistíte, proč se před pracovním pohovorem cítíte úzkostně, můžete se pokusit eliminovat negativní myšlenky na toto téma. Negativní myšlenky jen zvyšují vaši nervozitu a mohou vás během pohovoru dokonce zmrazit. Musíte se soustředit na pozitivní stránky a pracovat na odstranění negativních myšlenek týkajících se této příležitosti. To vám pomůže získat pozitivní dojem o společnosti a zvýšit sebevědomí při rozhovoru s personalistou.

Dalším dobrým způsobem, jak bojovat s nervozitou a úzkostí, je meditace všímavosti. Všímavost vám umožní soustředit se na přítomný okamžik a uvědomit si, co přesně se děje ve vašem těle. Když se naučíte praktikovat všímavost při přípravě na pracovní pohovor, zjistíte, že se během pohovoru cítíte uvolněněji a sebejistěji, a možná se vám dokonce podaří vyhnout se nepříjemným otázkám, které vám může tazatel položit.

Cvičením všímavosti si můžete zlepšit náladu i příležitost. Ty vám pomohou získat kontrolu nad svými emocemi a úrovní stresu, což vám umožní lépe zvládat úzkost z pracovního pohovoru.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky