Pracovní pohovor proč změnit práci?

Když jste pozváni na pracovní pohovor: Proč chcete změnit práci?

Ať už je to jakkoli, měli byste si připravit odpověď, až se vás zaměstnavatel na pracovním pohovoru zeptá: proč změnit práci? Možná plat neodpovídá životním nákladům. Možná jste si uvědomili, že vaše kariéra se ubírá méně optimálním směrem. Možná je na vaši pozici větší konkurence než kdykoli předtím.

Ať už je důvod vašeho odchodu jakýkoli, nezapomeňte ho jasně vysvětlit.

Reklama

Čím je pro vás vaše současná práce přitažlivá?

Když většina lidí přemýšlí o tom, proč chtějí změnit práci, pravděpodobně si myslí, že hledání práce je nekonečné utrpení. Vzhledem k tomu, že každý rok je tolik volných pracovních míst a o volné pozice se uchází ještě více uchazečů, může být těžké sledovat svůj kariérní vývoj. Pokud jste uprostřed své kariéry, tlak na udržení kroku dokáže udržet na nohou i toho nejstabilnějšího a nejmotivovanějšího zaměstnance. Existuje však naděje pro ty, kteří pociťují neustálý tlak neustále se měnícího světa podnikání. Pokud jste odhodláni udržet si stávající úroveň zaměstnání, je možné, že se vaše kariérní problémy promění v nové jaro vaší kariéry.

Nejdůležitější otázkou, kterou si musíte zodpovědět, když zvažujete, proč chcete změnit práci, je: Čím je pro vás vaše současná práce přitažlivá? Tuto otázku mnozí personalisté často přehlížejí. Nedokážou si položit otázku, proč je jejich současná pozice vůbec přitažlivá. Tato otázka vám pomůže určit, na co se během pohovoru zaměřit.

Při přemýšlení o tom, proč chcete změnit zaměstnání, byste si měli položit dvě hlavní otázky.

  1. Proč chcete změnit práci?

  2. Co si od změny zaměstnání slibujete?

Ať už je důvod vašeho odchodu jakýkoli, nezapomeňte ho jasně vysvětlit.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky