Pracovní pohovor proč bychom si měli vybrat právě vás?

Odpovědi při pohovoru – proč bychom si měli vybrat právě vás?

Co odpovědět na otázku při pracovním pohovoru: Proč bychom si měli vybrat právě vás? Tato otázka se zaměřuje na předchozí pracovní zkušenosti uchazeče a může být obtížné na ni najít odpověď, pokud nemáte předchozí znalosti o společnosti nebo pozici. Pokud jste již dříve pracovali na podobné pozici, zdůrazněte své klíčové dovednosti a úspěchy, abyste ukázali, jakou máte pro danou pozici jedinečnou kvalifikaci. To vám pomůže odlišit se od ostatních uchazečů a prodat společnosti své schopnosti.

Nezapomeňte zdůraznit svou hodnotu pro zaměstnavatele a uvést příklady svých silných stránek a dalších dovedností.

Reklama

Jaká je vaše výhoda?

Pokud jste na pracovním pohovoru, zaměstnavatel již viděl vaši žádost a životopis. Nemusíte se tedy těmito vlastnostmi podrobně zabývat. Již zjistil, že máte pro danou práci potřebné předpoklady, a pokud byste je nesplňovali, na pohovor byste nebyli pozváni. Místo toho mluvte o konkrétních výhodách, které můžete firmě přinést. Když mluvíte o své minulosti a dovednostech, snažte se, aby vaše odpověď byla co nejzajímavější.

Kde začít?

Pokud si nejste jisti, kde začít, zkuste se zaměřit na dovednosti, které zaměstnavatel požaduje, a na vlastnosti, které z vás dělají vhodného kandidáta na danou pozici. Pokud například společnost hledá nového vedoucího oddělení, uveďte konkrétní příklad svých dřívějších úspěchů, které ukazují, jak jste pro dané odvětví zapálení.

Buďte konkrétní

V odpovědi nezapomeňte uvést konkrétní údaje o své kvalifikaci, zkušenostech a úspěších. Nezapomeňte zdůraznit svou hodnotu pro zaměstnavatele a uvést příklady svých silných stránek a dalších dovedností. Tato otázka vám nakonec pomůže zjistit, jak si v pohovoru stojíte. Dobrá odpověď vám pomůže získat zaměstnání. A nezapomeňte, že čím relevantnější budou vaše odpovědi, tím větší máte šanci získat vytouženou práci.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky