Pracovní pohovor na co se ptají?

Na co se vás ptají při pracovním pohovoru?

Pokud se chcete na pracovní pohovor dobře připravit, můžete se připravit na to, na co se vás ptají. Jednou z nejlepších příprav, kterou můžete udělat, je to, co můžete říct, abyste zdůvodnili své předchozí pracovní zkušenosti a vzdělání.

Odpovídejte chytře a zaměřte se na pozici a společnost, o kterou se ucházíte.

Reklama

Na co se vás ptají při pracovním pohovoru? Častou otázkou bývá, zda u vás zůstane na delší dobu. Ale nebojte se: tazatel nehledá dokonalou odpověď. Místo toho bude chtít zjistit, zda budete schopni pracovat s firemní kulturou a hodnotami. Odpovídejte chytře a zaměřte se na pozici a společnost, o kterou se ucházíte. Nezapomeňte zopakovat, jak je daná pozice v souladu s vašimi dlouhodobými cíli.

První otázka se týká vašich profesních cílů. V odpovědích nebuďte příliš osobní a nemluvte o problémech s předchozím zaměstnavatelem. Nedělejte ze svého bývalého zaměstnavatele hlupáka. Nezmiňujte se o obtížných šéfech, obtížných kolezích nebo jiných problémech. Své odpovědi si nechte pro sebe. Snažte se své odpovědi formulovat na základě svých silných stránek a dovedností. Můžete také uvést příklady své práce související s danou společností.

Když se vás personalisté ptají na vaše kariérní cíle, chtějí zjistit, jaké jsou vaše cíle. Řekněte jim, proč je tato pozice pro ně vhodná, ale vyhněte se řečem o minulosti. Nezmiňujte se o obtížném šéfovi, kterého jste měli, ani o problémech s kolegy. Nemluvte špatně ani o svém současném zaměstnavateli. Pokud hledáte novou práci, nemluvte o svém posledním zaměstnání. Pracovník, který vede pohovor, bude chtít vědět, zda jste otevřeni výzvám a učení se novým úkolům.

Otázky

Pokud se obáváte, co by vás mohlo zajímat, měli byste se na otázky zaměstnavatele připravit. Níže je uveden příklad:

Proč bychom si měli najmout právě vás?

Otázka, kterou vám pravděpodobně položí při pohovoru, zní: „Proč by měli zaměstnat právě vás?“. Odpověď na tuto otázku rozhodne o tom, zda práci získáte. Musíte zaměstnavatele přesvědčit, že jste nejlepším kandidátem na danou pozici. Zaměstnavatel vás bude hodnotit na základě řady faktorů, mimo jiné vaší kvalifikace, dovedností, osobních vlastností a zkušeností.

Zeptejte se společnosti sami

Nakonec se společnosti zeptejte sami. Pokud se jich například zeptáte, co chtějí od potenciálního zaměstnance, můžete jim říct, že máte o práci skutečný zájem. Proto byste se měli snažit dát zaměstnavateli najevo, že máte o danou pozici zájem a že se chcete o společnosti něco dozvědět.

Reklama

  • Sdílet tento příspěvek

Související Příspěvky