Jak se představit během pracovního pohovoru

Příprava na pracovní pohovor je důležitým krokem k získání vysněné práce. Musíte se snažit vypadat co nejpřitažlivěji. Důležitý je nejen přitažlivý vzhled, ale také logický, poctivý a profesionální přístup. Dodržování několika základních tipů pro přijímací pohovor vám pomůže vytvořit rovné podmínky, až přijde čas na tak důležitý pracovní pohovor. Zde je několik užitečných tipů.

První dojem – Naučte se, jak udělat první dojem, který vydrží. Dobrý pracovní pohovor začíná dobrým prvním dojmem. Naučte se usmívat, chodit pomalu a používat neverbální signály. Prezentace je klíčová a k úspěšnému prvnímu dojmu přispívá správné držení těla, oční kontakt a uvolněná řeč těla.

Představení sebe sama – Proveďte inteligentní a dobře naplánované představení sebe sama, které přinese nejlepší výsledky. Dobrý první dojem začíná dobrým sebepředstavením. Navažte oční kontakt, usmějte se a navažte příjemnou a přátelskou konverzaci.

Sebepředstavení – Máte na to, abyste se do této společnosti hodili? Pokud ano, neváhejte to náborovým pracovníkům sdělit. Nesnažte se vymýšlet složité sebepředstavení. Jednoduše jim řekněte, že jste z pracovního pohovoru nadšeni a chcete se o organizaci dozvědět více. Procvičte si sebepředstavení a zapamatujte si, co chcete říci.

Neslovní projevy – Jedním z nejdůležitějších nástrojů přípravy na pracovní pohovor je řeč těla. Oblékněte se tak, abyste byli úspěšní, a zaujměte sebevědomý postoj. Pak budete mít vzhled a řeč těla potřebnou pro úspěch.

Oční kontakt je také velmi důležitý, když se snažíte potenciálnímu zaměstnavateli představit. Mějte pevný, silný, ale uvolněný oční kontakt a udržujte ho alespoň několik sekund. Několik hlubokých nádechů vám také může pomoci uvolnit řeč těla a působit příjemněji.

Jak se představit
Jakmile se představíte a nacvičíte si sebepředstavení, můžete přejít k samotné části pohovoru, jak se představit. Pravděpodobně to uděláte ve fázi před pohovorem, kdy si sednete a vysvětlíte tazateli, proč byste se na danou pozici hodili právě vy. Vysvětlete, jaké dovednosti jste si osvojili a v čem jste pro danou pozici tak skvělí. Uveďte konkrétní příklady toho, jak jste přispěli společnosti.

Dobrým příkladem, jak se představit, je něco takového: „Jsem velmi nadšený z této nové příležitosti. Vždycky mě bavilo pomáhat lidem. S nadšením pomáhám ostatním, aby se stali úspěšnými. Mým snem je stát se úspěšným vedoucím pracovníkem v oblasti zdravotnictví.“ V tomto případě se můžete obrátit na zaměstnavatele. Tato tvrzení jsou velmi obecná, ale chcete pohovoru ukázat, že si dokážete představit, že povedete společnost k úspěchu. Když se vám to podaří, bude pro vás pohovor po všech stránkách pozitivní zkušeností.

  • Sdílet tento příspěvek