Během pracovních pohovorů

Reklama

Buďte připraveni

Abyste získali perfektní pracovní pohovor v konkrétní společnosti, musíte nejprve zvážit své kariérní cíle, silné a slabé stránky, komunikační dovednosti a mnoho dalších věcí před samotným pohovorem, během něj i po něm. Během pohovoru budete muset odpovědět na řadu běžných otázek, které vám zaměstnavatelé mohou položit.

Zaměstnavatelé hledají lidi, kteří mají zájem o to, co mohou nabídnout. Kromě toho jim můžete dát najevo, že jste ochotni se o jejich společnosti dozvědět více a zamyslet se nad její kulturou a nabídkou. Proto je důležité si dělat poznámky, pozorně poslouchat a klást spoustu otázek.

Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, jak se prezentovat na pracovním pohovoru, abyste zaměstnavateli ukázali, že jste pro danou pozici tím nejlepším kandidátem.

Reklama

Kontrolní seznam

Pokud vás zajímá, na co nezapomenout během pracovního pohovoru, nezapomeňte si projít kontrolní seznam, který se vám bude hodit při pracovním pohovoru. Kontrolní seznam týkající se práce vám může pomoci získat požadované místo.

Otázky vedoucího pohovoru mají za cíl najít odpovědi, které společnosti pomohou rozhodnout, zda stojí za to kandidáta přijmout a dále rozvíjet.

Když vám někdo položí otázku, několik vteřin přemýšlejte o tom, co chcete říct. Ve své odpovědi byste měli uvést do souvislosti své silné stránky, dovednosti a úspěchy s potřebami společnosti.

Při odpovídání na otázky mluvte jasně a sebejistě. Vaše odpověď by měla být stručná, výstižná a jasně formulovaná.

Pokud je to možné, uveďte konkrétní příklady. Povězte nám o svých dosavadních výsledcích v souvislosti s dovednostmi, které společnost hledá.

Psaní poznámek během pohovoru je nezbytnou dovedností. Nejenže tím projevíte zájem o práci, ale také prokážete schopnost soustředit se na daný úkol. Vyvarujte se však zapisování všeho jen proto, že si myslíte, že byste mohli na něco zapomenout.

Nezapomeňte, že jde o obousměrnou konverzaci. Aby konverzace probíhala dobře, musíte také klást otázky.

Pracovní pohovory

Níže si přečtěte další techniky pro úspěšný pracovní pohovor.

Reklama

Tipy pro pracovní pohovor

Další tipy, otázky a odpovědi pro pracovní pohovor